Start arrow Ważne wydarzenia arrow "Jestem ubezpieczony - jestem bezpieczny" - sprawozdanie z realizacji
"Jestem ubezpieczony - jestem bezpieczny" - sprawozdanie z realizacji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

W ramach projektu   „Jestem ubezpieczony jestem bezpieczny” w miesiącu maju odbyły się  trzy spotkania: z pracownikiem PZU,  Lekarzem – Ratownikiem Medycznym oraz przedstawicielem Policji.

            Spotkania te były organizowane dla uczniów naszej szkoły – uczestników Zielonej Szkoły i miały na celu podniesienie świadomości, zdobycie wiedzy i pewnych umiejętności niezbędnych w życiu każdego człowieka dotyczących bezpieczeństwa, zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

 
Przykładowa grafika

            Pan Jacek Walasek pracownik PZU z Buska – Zdroju przedstawił korzyści jakie daje ubezpieczenie m.in.  naszych domów, gospodarstw rolnych, pojazdów i oczywiście nas samych. Uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje ubezpieczeń, czego one dotyczą, dlaczego warto się ubezpieczać,  co to jest dobezpieczenie. Na przykładach ze swojej pracy tzw. z  życia wziętych  pan Jacek Walasek  przedstawił  sytuacje kiedy okazało się jak niezbędne jest ubezpieczenie. Omówił zasady postępowania w przypadkach kiedy to my ulegniemy wypadkowi albo sami spowodujemy wypadek.  Kiedy nasz dom czy mieszkanie ulegną zniszczeniu z bardzo różnych powodów. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki i upominki z Logo PZU.  

                                                                                                            więcej zdjęć

 

 

Przykładowa grafika

Ciekawe i pouczające było spotkanie z lekarzem panem Tomaszem Gołębiowskim, lekarzem Pogotowia Ratunkowego w Kazimierzy Wielkiej. Podczas prezentacji multimedialnej pokazane zostały zasady postępowania w różnych przypadkach zagrażających naszemu zdrowiu i życiu. Uczniowie dowiedzieli się jak należy przekazać wszystkie istotne informacje kiedy zgłaszamy wypadek, jak należy pomóc osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym, w przypadku utraty przytomności, skaleczenia, złamania i innych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Pan doktor podkreślił szczególnie fakt, że tak naprawdę, to czy osoba poszkodowana w wypadku przeżyje zależy od tego, czy w pobliżu znajdzie się osoba, która będzie potrafiła udzielić jej pierwszej pomocy. Dojazd karetki, czy innych służb ratunkowych często trwa kilkanaście minut, tymczasem najważniejsze są pierwsze cztery minuty po zdarzeniu. Jeżeli osoba poszkodowana nie otrzyma w tym czasie pomocy to konsekwencje wypadku mogą być bardzo tragiczne. Ważne jest także -podkreślił lekarz-aby umiejętności udzielania pierwszej pomocy uczyły się dzieci jak najwcześniej. Najważniejsza jest jednak rozwaga, rozsądek,  i świadomość konsekwencji. Należy się zastanowić zanim zrobimy coś nieodpowiedzialnego. Uczniowie mogli także przećwiczyć jak należy udzielać pierwszej pomocy, jak należy ułożyć osobę poszkodowaną, czy wyjąć ją z samochodu.  

                                                                                                           więcej zdjęć

                                                            

 Przykładowa grafika

Rzecznik Policji Powiatowej w Proszowicach sierż. Sztab. Zbigniew Piorunowicz mówił najwięcej o prewencji, czyli jak uniknąć sytuacji niebezpiecznych dla nas. Wspomniał o podstawowych przepisach ruchu drogowego, o konieczności jazdy w kasku, światełkach odblaskowych itp. Wyświetlony został film o tym, jak chwila nieuwagi, czyjaś bezmyślność, nietrzeźwy kierowca może odmienić nasze i cudze życie. Przestrzegał przed znajomościami zawieranymi w Internecie i o niebezpieczeństwach jakie tam czyhają na dzieci i młodzież. 

                                                                                                              więcej zdjęć

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Advertisement